Nie będzie masowych kontroli w kościołach. „Liczymy mocno na odpowiedzialność duchownych i wiernych”

Dziś podczas konferencji szef resortu Mariusz Kamiński i Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk wypowiadali się na temat trzeciej fali pandemii i wprowadzonych dodatkowych obostrzeń. Jak zaznaczono, priorytetem policji jest pilnowanie przestrzegania obostrzeń, jednak funkcjonariusze nie będą prowadzić masowych kontroli w kościołach.

Fot. Shutterstock / Pixabay

Podczas dzisiejszej konferencji w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński i Jarosław Szymczyk komentowali obecną sytuację pandemiczną w kraju. Jak zaznaczył minister resortu sytuacja „jest dramatyczna, ale nie beznadziejna”. Wskazał, że wiele teraz zależy od nas samych, od przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa i od szczepień.

Zapowiedział także, że działania służb państwowych wobec osób, które nie stosują się do przepisów, będzie konsekwentne. Głos w tej sprawie zabrał także Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Podkreślił, że funkcjonariusze jako jeden z głównych priorytetów mają w tej chwili sprawdzanie przestrzegania obostrzeń.

Jarosław Szymczyk pytany był także o kontrole limitów w kościołach podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. Zaznaczył, że bardzo liczy na odpowiedzialność duchownych i wiernych, dodając, że policja nie ma w zwyczaju kontroli doraźnych w świątyniach.

„Nigdy takiej potrzeby nie było. Natomiast każdorazowo reagowaliśmy na sygnały o łamaniu obostrzeń i absolutnie nie było żadnych taryf ulgowych. Gdy mieliśmy informacje, były sprawdzane, tak będzie też teraz.”

-dodał Komendant Główny Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c