Nie będzie pasów w Al. Jerozolimskich

Koncepcja przebudowy podziemi. Fot. ZDM

Koncepcja przebudowy podziemi. Fot. ZDM

Podziemne labirynty Dworca Centralnego zna każdy mieszkaniec stolicy. Teraz mają się zmienić. W ciągu dwóch lat ZDM wyremontuje część podziemi pod Rondem Czterdziestolatka oraz przejścia pod Al. Jerozolimskimi. Białe sufity, więcej szkła i windy – to ogólne założenia rewitalizacji.

Coraz częściej mieszkańcy pytają jednak o przejście naziemne, bez potrzeby wchodzenia do podziemi. Przyjezdni i goście z zagranicy wiele razy pytają się o drogę i – mimo znaków – twierdzą, że przejść i korytarzy jest tak dużo, że nie wiedzą do końca, którym z nich iść.
Adam Sobieraj, rzecznik ZDM mówi, że zmiany nie są możliwe. Po pierwsze byłoby to dublowanie przejść, po drugie, ważniejsze, przejścia naziemne spowodowałyby spowolnienie ruchu tramwajowego oraz drogowego, bo wymagałyby wprowadzenia świateł. Jest też i trzeci argument, natury biznesowej. Większość osób po drodze wstępuje do sklepów w podziemiach. Kiedy będą mogły przejść na drugą stronę ulicy, zrobią zakupy gdzie indziej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.