Nie jesteś z Woli? Nie zaparkujesz! Projekt może wejść w innych dzielnicach

Mieszkańcy Woli dopięli swego i wprowadzili pilotażowy program. Chodzi o to, by przyjezdni, ale również i inni mieszkańcy Warszawy nie zajmowali im miejsc parkingowych.


Sprawa dotyczy kilku podwórek na Woli na których zaparkować nie można bez identyfikatora. Okazało się, że straż miejska tego pilnuje i mandaty oraz blokady sypią się jeden za drugim.

„Nauczanie przyjezdnych kierowców nowych zachowań na naszych podwórkach, jak widać, wciąż trwa… Straż Miejska blokuje i wystawia mandaty (+ punkty karne) autom bez ID widocznego za szybą pojazdu.
Pilotażowy program z identyfikatorami dla mieszkańców wewnętrznych terenów nieobjętych SPPN na wolskim Muranowie zdał egzamin.

Docelowo cały Muranów Południowy ma być nim objęty, a także podwórka w dalszej części Woli. Inne dzielnice nam się przyglądają i już myślą o podobnych rozwiązaniach u siebie, szczególnie tam gdzie planowane jest rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w swoim wystąpieniu #WarszawaDlaKlimatu również mówił o wprowadzaniu w mieście rozwiązań, które pomogą m.in. ochronić podwórka przed zastawianiem przez przyjezdne auta.

Przy okazji przypominamy różnym „kombinatorom” – kopiowanie dokumentów urzędowych (również takich jak identyfikator ZGN Wola) jest prawnie zabronione i karalne.” – pisze SOS dla podwórek na Muranowie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.