Nie ma co liczyć na więcej pieniędzy od państwa. Przyszłość programów wsparcia w Polsce

Ostatnie lata były okresem intensywnego wsparcia socjalnego w Polsce, z programem 500+ na czele. Wielu obywateli cieszyło się z dodatkowych środków, które przekładały się na poprawę ich sytuacji materialnej. Jednak w miarę upływu czasu pojawiały się pytania o przyszłość tych inicjatyw, zwłaszcza w kontekście zmieniającej się sceny politycznej.

Fot. Pixabay

Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050, partii, która stała się drugą siłą w nowym rządzie, odniósł się do tej kwestii w radiu RMF FM. Jego wypowiedź nie pozostawia wątpliwości co do przyszłego kierunku polityki socjalnej w Polsce.

„Mówiliśmy o tym wielokrotnie. Mieliśmy poważne zastrzeżenia, zwłaszcza przy ostatniej waloryzacji programu 500+ do 800+. Uważaliśmy, że państwo powinno skupić się na wsparciu dla tych, którzy naprawdę tego potrzebują, zamiast rozdawać środki osobom, które nie potrzebują dodatkowego wsparcia,” podkreślił Kobosko.

Trzecia Droga, do której należy partia Szymona Hołowni, zdobyła znaczące poparcie w wyborach, co pozwoliło jej stać się kluczowym graczem na politycznej arenie. Zdaniem Kobosko, choć obecne środki wsparcia nie zostaną odebrane, partia będzie sceptycznie podchodzić do kolejnych propozycji związanych z „rozdawnictwem”.

„Uważamy, że nadszedł czas, by zakończyć okres marnotrawienia środków publicznych i zacząć patrzeć na pieniądze podatnika z odpowiedzialnością,” dodał.

Ta deklaracja może oznaczać zmianę w podejściu do polityki socjalnej w Polsce. Czas pokaże, jakie konsekwencje przyniesie dla polskich rodzin i czy nowy kierunek okaże się skuteczny w dłuższej perspektywie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl