Nie mogą spać przez… Remont Łazienkowskiego

Interpelacja cisza nocna na Łazienkowskim

 

Agnieszka Soin, śródmiejska radna znana jest z wysyłania interpelacji ważnych z punktu widzenia mieszkańców, jak miejsc dla niepełnosprawnych, zdewastowanych placów zabaw czy oświetlenia przy drogach. Tym razem interpelacja jest podobna, ale nietypowa. Dotyczy bowiem zakłócania ciszy nocnej na… moście Łazienkowskim.

Jak twierdzi radna w piśmie, mieszkańcy powiśla zwracają się o pomoc w zakłócaniu ciszy nocnej przez Bilfinger Infrastructure. Soin pyta czy ktoś poinformował mieszkańców, że prace mają trwać całą dobę:

„Mieszkańcy powiadomili mnie, że już dwukrotnie była przez nich wzywana Policja (30.04. oraz 1305. br.), która miała wpłynąć na robotników pracujących na moście. Interwencje nie odniosły jednak skutku, gdyż za każdym razem wykonawca okazywał pismo ZDM upoważniające do wykonywania prac remontowych przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zostałam jednak poinformowana, że mieszkańcy nigdzie nie znaleźli takiego pisma, ani także nikt nikt ich nie zawiadomił o możliwym zakłóceniu ciszy nocnej.” – pisze radna w interpelacji

Z tego co pamięta nasza redakcja, ratusz wielokrotnie mówił, że prace będą prowadzone całą dobę, siedem dni w tygodniu dlatego głos mieszkańców o braku informacji jest co najmniej zdumiewający.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.