Nie nadużywajmy symbolu Polski Walczącej! [MINIFELIETON]

Wczoraj, spacerując po Grochowie natrafiłem na śmietnik z namalowanym symbolem Polski Walczącej. O ile do znaku na murach, samochodach czy witrynach jestem już przyzwyczajony, o tyle na widok kontenera coś we mnie pękło. Jak bowiem interpretować taki wyczyn?

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Taki nietypowy sposób „brandingu” (o ile w ogóle można użyć w tym przypadku tego słowa) budzi we mnie niesmak. Nie to po to bowiem rodzina moja i tysięcy warszawiaków przelewała krew za Polskę i stolicę, by ktoś malował sobie symbol Polski Walczącej na kontenerze na śmieci. To zupełnie tak, jakby wrzucić do tego kontenera cały szacunek do Powstania i wszystkich przodków marzących o wolnym kraju.

Zagranicą kojarzą nas tylko z Chopina i Wałęsy. Przez lata, głównie dzięki wysiłków polskiej dyplomacji, udało nam się utrwalić wśród obcych narodów pamięć o Powstańcach i bolesnej przeszłości Polski. Dlatego apeluje do wszystkich, którym historia jest bliska: nie depczmy swoich własnych symboli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.