Nie płacisz abonamentu? Czeka Cię kontrola i… kara

Kontrolerzy Poczty Polskiej, która odpowiada za rejestrację i pilnowanie terminowości uiszczania opłat za abonament RTV będą przeprowadzali kontrolę – informuje portal wirtualnemedia.pl.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Według prawa, nabywca telewizora lub radio powinien ten fakt zgłosić na poczcie, a już następnego miesiąca po rejestracji, co miesiąc płacić abonament RTV. W praktyce jednak mało kto zgłasza kupno odbiornika. Dlatego też Poczta Polska będzie kontrolowała też osoby co do których zachodzi podejrzenie, że odbiornik taki mogą mieć.

Kontroler zgłasza się z identyfikatorem, dowodem osobistym oraz legitymacją służbową i rozpoczyna kontrolę. Za niezgłoszony odbiornik będzie groziła kara w wysokości trzykrotności opłaty. Wirtualnemedia obliczyły, że będzie to kwota 681 zł. Jeżeli dłużnik nie zapłaci Poczta Polska kieruje sprawę do sadu, a ten rozpoczyna egzekucję długu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c