Nie przegap tego! Nawet 1,5 tys. ulgi za internet

Z rozliczeniem PITu często zwlekamy do końca kwietnia i często zapominamy albo nie mamy świadomości co można odliczyć od podatku. Pamiętać należy o internecie z którego w zeszłym roku Polacy korzystali znacznie częściej niż w poprzednich latach. 

fot. Pixabay

Rozliczając PIT za rok 2020 trzeba pamiętać o uldze na internet i wcale nie małej. Portal money.pl podpowiada jak odliczyć ponad 1,5 tys. zł.

Z tytułu użytkowania internetu każda osoba na którą wystawiana jest faktura może odliczyć maksymalnie 760 zł.

Oznacza to, że rozliczające się razem małżeństwo ma do odliczenia od podatku nawet 1600 zł. Trzeba oczywiście spełnić kilka warunków. Przede wszystkim faktura powinna być wystawiona na obydwu małżonków. Po drugie z ulgi takiej można skorzystać dwa razy i mogą to być wyłącznie dwa lata z rzędu.

Jeżeli w zeszłym roku ktoś skorzystał z tej ulgi należy w tym roku również to zrobić, inaczej prawo do ulgi przepadnie.

Polacy w zeszłym roku korzystali z internetu o wiele częściej i dłużej niż w latach poprzednich. Największy wpływ na to miała rzecz jasna pandemia, lockdown i praca oraz nauka online. Warto o tym pamiętać zanim złożymy PIT w Urzędzie Skarbowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c