Nie szczepisz dziecka? Nie pójdzie do żłobka

W Warszawie w kolejce do żłobków czeka 2,6 tys. dzieci niezaszczepionych. Ratusz dąży do tego, by najmłodsi bez ważnych szczepień w ogóle nie mogły uczestniczyć do placówek opiekuńczych.

Fot. Pixabay

„Aż 2,6 tys. dzieci, które czekają w kolejce do żłobka, nie przeszło obowiązkowych szczepień. Ratusz planuje ich rodzicom zupełnie zamknąć dostęp do opieki żłobkowej” – podaje stołeczna „Gazeta”.

Obecnie, za obowiązkowe szczepienia ochronne przyznawane są dodatkowe punkty przy naborze do przedszkola. Miejsc w żłobkach jest jednak coraz więcej i władze Warszawy chcą uniknąć sytuacji w której dzieci niezaszczepione mimo to dostaną się do placówki.

Zespół Żłobków i ratusz ustalili więc dwa konieczne warunki, jakie kandydaci muszą spełnić, by ich dziecko dostało się do żłobka: oboje rodzice muszą mieszkań i odprowadzać podatki w Warszawie, a ich dziecko musi mieć komplet obowiązkowych szczepień. Wyjątkiem będą dzieci, które nie mogą być zaszczepione ze względów zdrowotnych np. wrodzonego zaburzenia odporności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.