Nie tylko COVID-19 atakuje! „Rekordowo dużo zachorowań w Polsce”

W tym roku sezon grypowy rozpoczął się dużo wcześniej, niż zapowiadali lekarze. Dlatego, pomimo, że na całym świecie panuje koronawirus, nie należy zapominać o wirusie grypy, który jest równie niebezpieczny. We wrześniu odnotowano w Polsce rekordową liczbę zachorowań. 

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Lekarze alarmują- przed nami wyjątkowo ciężki sezon grypowy. W tym roku rozpoczął się on dużo wcześniej, w porównaniu do poprzednich lat. Z czego to wynika? Najprawdopodobniej z załamania pogody. Jak podkreślają wirusolodzy, układ odpornościowy człowieka nie lubi wahań temperatury. Wtedy najbardziej jesteśmy podatni na wszelkie infekcje.

We wrześniu odnotowano rekordową liczbę zakażeń grypą. Jak informują dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny, we wrześniu zarejestrowano niemal 370 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. To aż o 180 tysięcy więcej niż w 2020 roku! W 2019 liczba ta wyniosła ponad 287 tysięcy, a rok wcześniej 244 tysiące. Natomiast w pierwszym tygodniu października odnotowano już 115 tysięcy 814 podejrzeń i przypadków wirusa grypy.

Jak dodają lekarze- szczyt jeszcze przed nami. Zazwyczaj odnotowywany jest on listopadzie i grudniu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są szczepienia przeciwko grypie. A czy można je łączyć ze szczepieniami na COVID-19? Jak najbardziej. Medycy podkreślają, że istotne jest zaszczepienie się zarówno przeciwko COVID-19, jak i grypie, ale również nie zapominanie o wszelkich zasadach bezpieczeństwa jak dystans, dezynfekcja czy noszenie maseczek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c