Nie tylko liczba zakażeń. Zmiana kryteriów dotyczących nakładania i luzowania obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji o zmianie kryteriów na podstawie których ocenia się luzowanie i nakładanie kolejnych obostrzeń. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dotychczasowe nakładanie i luzowanie obostrzeń zależne było jedynie od przyrostu nowych zakażeń koronawirusem oraz liczby zgonów z powodu COVID-19.

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski „musimy patrzeć szerzej, nie tylko na liczbę dzienną zakażeń, ale również na sytuację w całej Europie. Musimy brać pod uwagę także liczbę dostępnych łóżek wraz z łóżkami respiratorowymi.”

Minister przyznał, że sytuacja stabilizuje się, jednak nie jest to jeszcze koniec pandemii. „Stabilizacja jest, ale jest to stabilizacja na poziomie ok. 10 tys. zakażeń dziennie a w ciągu ostatniego tygodnia nawet 8,5 tys. jednak pamiętajmy, że startowaliśmy z liczbą dzienną 1 tysiąca dziennie a w drugiej fali było 28 tys. dziennie. Nie chcę sobie wyobrażać co będzie w czasie trzeciej fali gdy teraz startujemy z granicy 10 tys. „

Nakładanie i luzowanie obostrzeń będzie zatem zależało od kilku kryteriów i liczba dzienna zakażeń koronawirusem nie będzie już wskaźnikiem podstawowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c