Nie tylko Strajk Kobiet. Dziś w Warszawie odbędzie się też inny protest!

Dziś na godzinę 16:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował blokadę ulic w całej Polsce. W Warszawie godzinę później będzie również miał miejsce protest artystów. 

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Na godzinę 16:00 zapowiedziano blokady ulic, skrzyżowań, rond, wjazdów i wyjazdów w całej Polsce. Jak zaznaczają organizatorki, blokować można samochodem, rowerem czy pieszo, ważne żeby działać. Ale w stolicy pojawi się dziś również inny strajk.

Protest Środowisk Artystyczno- Kreatywnych zaplanowany jest na 2 listopada, na godzinę 17:00. Start wydarzenia będzie miał miejsce pod kolumną Zygmunta. Ma w nim wziąć udział środowisko artystyczne, czyli ludzie, którzy na co dzień związani są z kulturą i sztuką, a ze względu na pandemię, nie mogą wrócić do wykonywania swojej pracy. Podobna akcja miała miejsce w czerwcu i nosiła nazwę „Otwieramy Koncerty”. Dzisiejsze wydarzenie dotyczyć ma jednak większego grona osób związanych z kulturą.

Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, dla wielu osób praca w kulturze jest nie tylko pasją, ale pozwalała utrzymać rodzinę czy zapłacić rachunki. Od marca większość wydarzeń została odwołana, a rząd nie zajął się wsparciem kultury i sztuki, jak jak innymi dziedzinami gospodarki. Przygotowano specjalne postulaty, które zostaną dziś podczas protestu odczytane. Po krótkim przedstawieniu sytuacji kultury w Polsce odbędzie się „procesja”. Zebrane osoby trzymając znicze, wieńce i plakaty pomaszerują złożyć je pod Ministerstwo Kultury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c