Nie tylko wesela. Nowe ogniska koronawirusa

Ogniska koronawirusa najczęściej pojawiają się na weselach. Ale nie tylko. Teraz zaczęły się też pojawiać podczas innych uroczystości, takich jak imprezy urodzinowe. Zauważono, że dotyczy to przede wszystkim osiemnastek.

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Teraz do głównych ognisk zakażeń dołączyły imprezy, które organizowane są przez młodzież z okazji 18-tych urodzin. Już od wczoraj odnotowano ponad 20 przypadków zakażeń właśnie po tych uroczystościach. Według inspektorów to właśnie te imprezy spowodowały wzrost przypadków w całym kraju.Jak poinformował PAP Janusz Dzisko, inspektor sanitarny, powstają ogniska zakażeń na wzór wesel.  Podczas jednej z imprez 18-tkowych, w której wzięło udział 50 osób, już 5 ma pozytywny wynik testów.

Problem szczególnie dotyczy młodzieży, która chętnie bierze udział w imprezach, nie zdawając sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Eksperci są zgodni, że sam reżim w szkołach nie wystarcza jeśli uczniowie spotykają się po lekcjach. A później ogniska koronawirusa przenoszą się do placówek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c