Nie tylko Wisła. Rośnie zagrożenie powodziowe w innych miejscach!

Nie tylko stan wody w Wiśle rośnie. W województwie mazowieckim również poziom Bugu i Liwca zbliża się do stanów ostrzegawczych. Jak informuje wójt gminy Mokobody oraz gminy Korczew, rośnie zagrożenie powodziowe. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie znacząco wzrósł stan wody na Wiśle. Do tego stopnia, że między innymi w Płocku, Wyszogrodzie czy Kępie Polskiej przekroczone były stany alarmowe. Na rzece pojawiły się także w ubiegłym tygodniu lodołamacze. Zabezpieczone były okolice, aby nie doszło do powodzi.

Problem jednak nie dotyczy tylko Wisły. W rozmowie z radiem RDC wójt gminy Mokobody zwróciła uwagę na niepokojący wzrost wody a Liwcu. Ostrzega, że  brakuje już tylko 4 centymetrów, aby ogłosić zagrożenie powodziowe. Jak tłumaczy, może się zdarzyć tak, że z innych rejonów dotrze do rzeki bardzo dużo wody, powstanie zator i wtedy stan wody znacząco się podniesie.

W podobnej sytuacji jest również Bug. W gminie Korczew rzeka ma już 241 centymetrów i brakuje 9 do stanu ostrzegawczego. Jak wyjaśnia wójt Sławomir Wasilczuk, póki co zagrożenia nie ma, jednak warto informować i delikatnie się przygotowywać, w razie gdyby Bug mocno przybrał. Stan obu rzek bacznie obserwują powiatowe zespoły zarządzania kryzysowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c