Nie umiesz pakować prezentów? Naukowcy uspokajają: „To dobrze”

Część osób uwielbia pakować prezenty, inni kompletnie sobie z tym nie radzą. Jak sprawdzili naukowcy, wygląd wcale nie wpływa na odbiór obdarowanego. Opracowano również badania, podczas których naukowcy porównali poziom szczęścia dzieci czerpanego z dóbr materialnych z poziomem szczęścia wynikającym z doświadczeń.

Fot. Pixabay

Najnowsze badania pokazują, że brzydko zapakowane prezenty okazują się być lepiej odbierane. Ma to związek z oczekiwaniami. Jak tłumaczą badacze, pięknie i starannie zapakowane podarunki dają odbiorcom nadzieję na coś spektakularnego. W rezultacie, jeśli to nie jest coś o czym marzyli obdarowani, wcale nie cieszą się tak bardzo tym co jest w środku.

Natomiast jak wynika z analiz naukowców, niedopracowane i gorzej zapakowane prezenty potrafią mocno zaskoczyć i obdarowany skupia się bardziej na tym co dostał, a nie jak było zapakowane. To dobra informacja dla wszystkich, którzy jeszcze dziś zmagają się z pakowaniem prezentów na spotkania wigilijne, lecz nie czują się w tym tak dobrzy jakby chcieli.

Badania, które przeprowadzono dowodzą rownież, że dzieci w wieku od 3 do 12 lat czerpią więcej szczęścia z dóbr materialnych niż z doświadczeń. Wszystko przez to, że jeszcze niewiele rozumieją i są zazwyczaj w tym czasie wzrokowcami, szybciej zapominają o emocjach, które towarzyszą im w czasie otrzymania prezentu, a zabawki mają później na co dzień.  Zmienia się to natomiast po 12 roku życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c