Nie wiedział, że jest w Polsce. Leciał do Wenecji na… Węgrzech

Do kontroli granicznej na warszawskim lotnisku Chopina zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że do Polski przyjechał w celach turystycznych. Następnie udaje się do Wenecji, która jak stwierdził leży na terytorium Węgier.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

 

Wczoraj, 18.05.2018 r., samolotem ukraińskich linii lotniczych z Kijowa przyleciał ob. Uzbekistanu. Cudzoziemiec w trakcie kontroli granicznej okazał paszport wydany przez władze Uzbekistanu oraz węgierską wizę Schengen ważną do 1 czerwca 2018 roku.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, że mężczyzna tak naprawdę nie wie gdzie jedzie. Twierdził, że do Polski przyjechał turystycznie, następnie jedzie do Węgier gdyż chce zwiedzić Wenecję a potem udaje się do Niemiec.

Mężczyzna okazał rezerwację hotelową na jedną noc w Warszawie, która okazała się odwołana. Z uwagi na niejasne tłumaczenie cudzoziemca, co do charakteru jego pobytu na terytorium Schengen odmówiono mu wjazdu wydając stosowną decyzję.

Dzisiaj mężczyzna odleciał do Kijowa.

Źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.