Nie wpuścili go do urzędu, bo nie miał maseczki. Nie musiał jej mieć

Pan Artur miał odebrać skierowanie z Urzędu Pracy. Mimo tłumaczeń, że nie musi mieć maseczki, ponieważ jest zwolniony z jej noszenia, nie wpuszczono go do urzędu.

Fot. Pixabay / Pan Artur

Przed Urzędem Pracy miałem bardzo nieprzyjemną rozmowę najpierw z pracownikiem ochrony, a później z pracownikiem Urzędu Pracy – mówi nam Pan Artur – Pracownik ochrony odmówił mi wejścia, mówiąc, że bez maski mnie nie wpuści – dodaje.

Pan Artur jest jednak zgodnie z ustawą zwolniony z jej noszenia. Nie pomogły jednak tłumaczenia więc Pan Artur napisał skargę. Dostał odpowiedź w której urząd przyznał mu rację. Z pracownikami urzędu oraz z pracownikami ochrony zostały przeprowadzone rozmowy, w których przypomniano o zapisach w rozporządzeniu dotyczących zakrywania ust i nosa.

Pan Artur został też przeproszony za zaistniałą sytuację, którą urzędnicy tłumaczyli rygoryzmem podyktowanym troską o zdrowie pracowników.

„Niestety spotykają mnie bardzo nieprzyjemne sytuację w czasie podróżowania bez maseczki czy w przychodni… jak również ostatnio w Urzędzie Pracy” – pisze Pan Artur dodając, że przyjmuje przeprosiny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c