Nie wszystkie sklepy budowlane zostaną zamknięte. Co zdecyduje o ich działalności?

Od dziś weszły w życie nowe obostrzenia, dotyczące między innymi działania sklepów wielkopowierzchniowych. W rozporządzeniu pojawił się zapis, który mówi o tym, że w zależności od wielkości placówek, część sklepów budowlanych może pozostać otwarta. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W związku z rosnącą liczbą zakażeń, od dziś obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Dodatkowe obostrzenia objęły między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, które miały zostać zamknięte. Jak się jednak okazuje, niektóre placówki będą mogły pozostać otwarte.

Jak wynika z rozporządzenia, rząd umożliwił handel w sklepach o powierzchni poniżej 2000 metrów kwadratowych. Wyjątkiem są sklepy spożywcze, których akurat te obostrzenia nie dotyczą. Natomiast w placówkach z produktami pierwszej potrzeby będzie obowiązywać nowy limit osób. W sklepach o powierzchni do 100 m kwadratowych będzie limit 1 osoby na 15 m kwadratowych. W większych, tych powyżej 100 m kwadratowych – limitem będzie 1 osoba na 20 m kwadratowych.

Ograniczenia, odnośnie zasad w miejscach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych, obejmą również targi, a także placówki pocztowe. Restrykcje będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie. O tym, co będzie dalej, zdecyduje sytuacja pandemiczna w kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c