Nie wybili ptaków podczas epidemii ptasiej grypy. Prokuratura zdecydowała czy zostaną ukarani

Trwało postępowanie w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Chodzi o mieszkańców powiatu siedleckiego, którzy nie wybili ptaków ze swoich gospodarstw podczas epidemii ptasiej grypy. Teraz prokuratura podjęła decyzję- nie będzie kar dla hodowców.

Fot. Pixabay

Wszczęto postępowanie w kierunku sprawdzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia osób, po tym jak 60 mieszkańców powiatu siedleckiego nie wybili ptaków ze swoich gospodarstw, pomimo, że wojewoda mazowiecki nałożył na nich taki nakaz. Wszystko w związku z wystąpieniem ptasiej grypy.

Gospodarstwa te utrzymywały od 20 do 100 sztuk drobiu. Były to zarówno kury, jak i gołębie hodowlane czy perliczki. W związku z brakiem reakcji hodowców, Powiatowy Inspektora Weterynarii złożył zawiadomienie o możliwości przestępstwa.

Jak jednak zdecydowała Prokuratura Rejonowa w Siedlcach, sprawa zostaje umorzona. Jak tłumaczy, Powiatowy Inspektorat Weterynarii nie zlecił żadnych badań w kierunku ustalenia, czy w przypadku tego ptactwa rzeczywiście występuje choroba. W tej sytuacji stwierdzenie przestępstwa jest przesadzone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c