„Nie wykonywał poleceń kapitana statku oraz załogi, używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe”

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych otrzymali zgłoszenie o zakłóceniu porządku na pokładzie samolotu. Funkcjonariusze udali się na stanowisko postojowe samolotu, gdzie załoga wskazała pasażera, którym okazał się obywatel Polski.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Podczas lotu mężczyzna nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego oraz załogi, używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe.

Pasażer został wezwany przez funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania wydanych poleceń. Mężczyzna dobrowolnie opuścił pokład i udał się w asyście funkcjonariuszy GIS do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Pasażer został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł z art. 210 ust. 1 pkt. 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

Funkcjonariusze GIS z warszawskiego Lotniska Chopina od początku roku interweniowali 25 razy wobec pasażerów niewykonujących poleceń załogi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.