Nie zaszczepisz się, nie polecisz! Należy też okazać negatywny wynik testu na COVID-19!

Wznowione zostały loty za Atlantyk. Jednak linie lotnicze muszą dostosować się do wymagań wprowadzonych przez polityków poszczególnych państw. I tak polecieć do USA można, ale jest pewien warunek- trzeba być zaszczepionym. 

Fot. PIxabay

Obecnie większość krajów europejskich wymaga przedstawienia certyfikatu szczepień, negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego. Od września powróciła także możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu, wiele lini lotniczych przywróciło wiele zawieszonych na czas pandemii połączeń. Wśród nich znalazł się też polski przewoźnik LOT.

Jak się jednak okazuje, linie lotnicze muszą dostosowywać się do tego, co zadecydują politycy. I tak lecąc z Polski do Chicago, Nowego Jorku czy Miami, musimy być zaszczepieni. Dodatkowo każdy obywatel Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, pomimo szczepień, będzie też musiał pokazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Taką decyzję podjął Joe Biden.

Wszelkie szczegółowe dane na temat aktualnych wymogów dotyczących wjazdu na teren danego kraju można śledzić na rządowej stronie www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Tam wszelkie informacje są na bieżąco aktualizowane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c