Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor znany z 07 zgłoś się i Malanowski i Partnerzy

Nie żyje Bronisław Cieślak. Znany aktor i były poseł rozpoznawany był za sprawą roli w 07 zgłoś się, a także odtwórcy głównej roli w serialu Malanowski i partnerzy. Miał 77 lat.

Fot. Fryta73 / Wikipedia

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku w Krakowie.

Po maturze podjął nieukończone studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne z 1976, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka. Krzysztof Szmagier powierzył mu następnie główną rolę w serialu kryminalnym 07 zgłoś się. Bronisław Cieślak był twórcą programów telewizyjnych, prowadził m.in. Telewizyjne Biuro Śledcze.

W latach 1971–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim liczbą 24 252 głosów. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. W 2005 i 2007 bez powodzenia kandydował w kolejnych wyborach parlamentarnych. W 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Krakowa.

Znany jest z kilkunastu ról telewizyjnych. W 2005 roku otrzymał srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c