Nie żyje były bramkarz reprezentacji Polski!

W wieku 84 lat zmarł Konrad Kornek, były bramkarz reprezentacji Polski. Grał również w takich drużynach jak Legia Warszawa czy Odra Opole, która poinformowała o śmierci byłego sportowca. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W wieku 84 lat zmarł były bramkarz reprezentacji Polski, Konrad Kornek. O jego śmierci poinformował na Twitterze klub Odra Opole, w którym był związany. Występował też w warszawskim klubie Legia Warszawa.

Konrad Kornek swoją karierę rozwijał na Opolszczyźnie, gdzie przez lata grał w drużynie Odra Opole. Później przeniósł się do stolicy, gdzie występował z klubem Legia Warszawa. Łącznie zagrał prawie 200 występów w polskiej lidze. Przez 5 lat reprezentował Polskę w piętnastu spotkaniach reprezentacji.

Następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie reprezentował polskie barwy w takich klubach jak Polonia New York i New York Cosmos. Po zakończeniu kariery przeprowadził się do Niemiec i tam zmarł 6 marca 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c