Nie żyje były europoseł i prezes Kongresu Nowej Prawicy. Miał 69 lat

W wieku 69 lat zmarł były europoseł i prezes Kongresu Nowej Prawicy, Michał Marusik. Informacje przekazano na jego profilu w mediach społecznościowych, a potwierdził ją Przemysław Majewski, radny PiS. 

Fot. Warszawa w Pigułce

O śmierci byłego europosła i prezesa Kongresu Nowej Prawnicy poinformowano na jego oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. Nie jest póki co znana przyczyna jego odejścia. Miał 69 lat.

„Dziś zmarł Pan Michał Marusik, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 80′ uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej, człowiek ideowej prawicy.
RIP [*]”
-napisano we wpisie. Informację potwierdził również Przemysław Majewski, polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Michał Marusik po ukończeniu studiów działał w środowiskach opozycyjnych, w sierpniu 1980 roku był jednym z organizatorów strajku w Rafinerii Gdańskiej. W 2010 roku współtworzył partię Unia Polityki Realnej- Wolność i Praworządność, która rok później zmieniła nazwę na Kongres Nowej Prawicy. Był tam szefem rady sygnatariuszy. Uzyskał również mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c