Nie żyje były senator! Zmarł na COVID-19! Miał zaledwie 52 lata!

Dziś zmarł były senator Platformy Obywatelskiej, Maciej Grubski. Zmagał się od kilku tygodni z zakażeniem koronawirusem, które ostatecznie go pokonało. Informacje o jego śmierci przekazał Krzysztof Kwiatkowski. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W wieku zaledwie 52 lat zmarł dziś o godzinie 9:00 były senator PO VII, VIII i IX kadencji, Maciej Grubski. Mężczyzna przegrał walkę z wirusem SARS-CoV-2. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych senator Krzysztof Kwiatkowski.

 

Maciej Grubski jeszcze niedawno pisał o swojej ciężkiem walce z zakażeniem. 2 grudnia zamieścił wpis, w którym wyjaśniał, że zmaga się z dusznościami, których nawet wrogom nie należy życzyć. Z 7 na 8 grudnia objawy zaczęły się nasilać jeszcze bardziej. Wtedy został zabrany do szpitala.

Były senator zaczynał swoją  karierę w Łodzi, gdzie wstąpił do Unii Demokratycznej, a następnie do Unii Wolności. Później był radnym miasta. Do Senatu dostał się w 2007 roku, gdzie spędził trzy kadencje. W 2018 roku został zawieszony w prawach członka PO, po udzieleniu wywiady dla rosyjskiego portalu, w którym pozytywnie wypowiadał się na temat Władimira Putina. Złożył rezygnację z członkowska w Platformie Obywatelskiej i klubie senatorskim PO. Wtedy jego kariera polityczna zakończyła się.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c