Nie żyje były sportowiec i polityk!

W wieku 70 lat zmarł nagle Zbigniew Pacelt, sportowiec, olimpijczyk i polityk. Jako pierwsza o jego śmierci poinformowała posłanka PO, Marzena Okła-Drewnowicz. Nie są póki co znane przyczyny śmierci mężczyzny.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Nie żyje Zbigniew Pacelt. Był sportowcem, olimpijczykiem i politykiem, posłem trzech kadencji PO i sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W sierpniu skończył 70 lat. O jego śmierci poinformowała koleżanka z ugrupowania, Marzena Okła-Drewnowicz.

Zbigniew Pacelt ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a swoją karierę sportową rozpoczął od pływania.Jako pływak brał udział w Mistrzostwach Europy w Barcelonie w 1970 oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 i w Monachium w 1972. Następnie brał udział w pięcioboju nowoczesnym, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza Polski i dwukrotnie drużynowe Mistrzostwo Świata.

Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener i działacz sportowy. W latach 1980-1988 był trenerem Legii Warszawa, a następnie szkoleniowcem reprezentacji narodowej w pięcioboju nowoczesnym. Otrzymał też nagrodę Trenera Roku w 1992 w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, w październiku tego samego roku wstąpił do tej partii. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, a od listopada 2007 przez rok pełnił stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c