Nie żyje ceniony dziennikarz. Był mocno związany z kinem

W wieku 93 lat zmarł ceniony dziennikarz i działacz kultury, Henryk Zieliński. Był mocno związany z kinem i nim zajmował się podczas całego swojego życia zawodowego. Zmarł 5 grudnia w Warszawie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Henryk Zieliński urodził się w 1927 roku. Skończył Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Historii i Teorii FIlmu w łódzkiej filmówce. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym tygodnika „Ekran” i magazynu „Film na świecie”. Pracował w Telewizji Polskiej, kierując Wytwórnią Programów i Filmów Telewizyjnych POLTEL i Biurem Współpracy Zagranicznej. Był też sekretarzem generalnym Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Był mocno związany również z Warszawą. Działał w Komisji Historycznej Przyjaciół Warszawy, gdzie wspierał między innymi Społeczny Komitet Budowy Pomnika Juliusza Słowackiego na Placu Bankowym i Henryka Sienkiewicza w Łazienkach Królewskich.

Informację o jego śmierci poinformował Festiwal Polskich Filmów Fabularnych na swojej oficjalnej stronie internetowej, który przekazał wyrazy współczucia rodzinie dziennikarza. Henryk Zieliński zmarł w Warszawie, w wieku 93 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c