Nie żyje ceniony profesor. Był m.in. dziekanem jednego z wydziałów UW!

W wieku 76 lat zmarł profesor Marcin Król. Był wybitnym historykiem idei i filozofem. Informację o jego śmierci przekazała córka, która zaznaczyła, że przyczyną zgonu nie był koronawirus.

Fot. Warszawa w Pigułce

Marcin Król zmarł w wieku 76 lat.  Informację o śmierci profesora przekazała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jego córka. Jak zaznaczyła, przyczyną zgonu nie był koronawirus. Na antenie TVN24 Jan Lityński, działacz opozycji w czasach PRL skomentował informację o jego śmierci:

„Jakoś nie mogę dojść do siebie. Marcina znałem kilkadziesiąt lat. Poznałem go jeszcze na uniwersytecie, był nieco starszy ode mnie(…)Marcin był kontynuatorem najlepszej tradycji polskiej filozofii, polskiego myślenia”

Był wybitnym filozofem i historykiem idei. Urodził się w Warszawie i tu skończył studia na Wydziale Socjologii i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 80-tych był doradcą Regionu Mazowsze „Solidarności” i członkiem obrad Okrągłego Stołu. W 1999 roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. Pracował w Polskiej Akademii Nauk, a od 1996 do 2002 roku był dziekanem Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Marcin Król w 1978 roku założył pismo „Res Publica”, w którym objął stanowisko redaktora naczelnego. Pisał też do „Tygodnika Powszechnego” czy „Kultury”. Jest autorem ogromnej ilości książek. Napisał między innymi „Klęskę rozumu” czy „Style politycznego myślenia”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c