Nie żyje genialny muzyk, były perkusista i współzałożyciel zespołu „Dżem”

Nie żyje Leszek Faliński, jeden z założycieli zespołu Dżem. Perkusista, klawiszowiec i współzałożyciel zespołu Dżem odszedł w wieku 63 lat.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Młodość spędził w Tychach. Pochodził z muzykalnej rodziny; muzykami byli także jego bracia Tadeusz i Mieczysław. Leszek Faliński ukończył średnią szkołę muzyczną i grał między innymi na perkusji i instrumentach klawiszowych.

W 1975 jako perkusista dołączył wraz z bratem, Tadeuszem do zespołu Dżem i w 1979 wziął udział wyjeździe do Wilkasów, gdzie przez miesiąc zespół grał dla uczestników obozów szkoleniowo-wypoczynkowych. W tym czasie powstały pierwsze autorskie utwory grupy w tym „Jesiony”, „Paw” oraz „Słodka”.

W 1980 wraz z Dżemem wystąpił I Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie odnosząc sukces. Mimo to krótko później opuścił zespół (zastąpił go Michał Giercuszkiewicz) i w 1982 wraz z braćmi założył zespół Daktyl. Grupa nie odniosła większych sukcesów, a drogi zawodowe braci sie rozeszły.

W 2000 ukazał się album jego zespołu Leszek Faliński Band pt. Musisz wiedzieć. Kilka ostatnich lat życia muzyk spędził w Niemczach, a po powrocie do kraju zamieszkał na Śląsku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c