Nie żyje kolejny aktor z serialu „Świat według Kiepskich” !

W wieku 72 lat zmarł aktor i animator kultury, Stanisław Wolski. Informację o śmierci artysty przekazał wrocławski Teatr Kalambur. Znany był z ról w takich filmach jak „Przygody psa Cywila” czy „Wojna polsko-ruska”. Występował także w serialu „Świat według Kiepskich”. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

25 lutego zmarł aktor Stanisław Wolski. Miał 72 lata. Jako pierwszy informację o śmierci artysty podał wrocławski Teatr Kalambur. W mediach społecznościowych przekazano, że jeszcze w środę był pełen energii, żartował, snuł plany. Następnego dnia rano odszedł.

„Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów”

-dodano. Stanisław Wolski z teatrem związany był od lat, sam założył grupę teatralną „Theatrum 70”. Współtworzył również kabaret „Gralak Marian” wraz z Krzysztofem Piaseckim i Jerzym Świtoniem. Pisał piosenki, tworzył wiele happeningów.

Oprócz kariery w teatrze, grał także w wielu produkcjach na dużym i małym ekranie. W kinach można było go zobaczyć między innymi w „Wojnie polsko-ruskiej”. Występował w „Przygodach psa Cywila”, „Popielcu” czy „Na kłopoty…Bednarski”.  Brał udział też w serialach, takich jak „Świat według Kiepskich” czy „Pierwsza miłość”. Ostatni raz można było go podziwiać na ekranie w serialu „Ślad” z 2019 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c