Nie żyje legenda polskiego sportu

Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał bardzo smutną wiadomość. Nie żyje Teofil Czerwiński, wybitny trener całych pokoleń siatkarek, współautor sukcesów polskiej kadry. Miał 93 lata.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W gronie wychowanek trenera są m.in. Małgorzata Glinka-Mogentale i Katarzyna Skowrońska-Dolata, które w dużej mierze przyczyniły się do ogromnych sukcesów reprezentacji Polski kobiet na przełomie XX i XXI wieku.

Jako sportowiec występował w 13 spotkaniach reprezentacji Polski, między innymi w mistrzostwach świata w 1952 roku, kiedy kadra zajęła 7. miejsce, był związany ze stołecznymi klubami m.in. Legią z którą zdobył brąz na mistrzostwach Polski w 1961 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener w kolejnych warszawskich klubach m.in. w Gwardii Warszawa, Spójni Warszawa, Skrze i MUKS Sparta, a także we Włoszech. Karierę trenerską zakończył w 2012. Miał 93 lata.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c