Nie żyje legenda polskiej piosenki. Miała 83 lata

17 września zmarła piosenkarka Hanna Rek-Wyrobek. Zasłynęla piosenką „Gdy mi Ciebie zabraknie”. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich.


Ukończyła studia na wydziale farmacji Akademii Medycznej w Warszawie. Podczas studiów występowała w chórze, grała w teatrze „Kleks”, STS-ie i kabarecie „Pineska”. Absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. W 1957 zajęła 2. miejsce w konkursie piosenki organizowanym przez Polskie Radio. Występowała w „Teatrze Piosenki” w warszawskim Bristolu, współpracowała z teatrami „Syrena” i łódzkim „7.15”. Założyła własny zespół – Hanna Rek Band. W latach 1964–1985 wraz z mężem, Bogusławem Wyrobkiem (zm. w 1997), występowała za granicą.

Piosenki w jej wykonaniu znalazły się w kilku filmach, m.in. Nad rzeką, której nie ma (reż. Andrzej Barański), Inspekcji pana Anatola i Pan Anatol szuka miliona (reż. Jan Rybkowski).

W 2005 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c