Nie żyje Piotr Machalica. Miał 65 lat

W wieku 65 lat zmarł aktor Piotr Machalica. W weekend trafił do szpitala. O jego śmierci jako pierwsza poinformowała Krystyna Janda.

Fot. Warszawa w Pigułce

Piotr Machalica w ciężkim stanie trafił w weekend do szpitala. Informację o tym przekazała jego przyjaciółka, Krystyna Janda za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz  z wielkim smutkiem aktorka opublikowała wpis dotyczący jego śmierci.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica.Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem. nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo.Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem. ”

-napisała Krystyna Janda. Również na profilu Piotra Machalicy pojawiła się oficjalna informacja o jego śmierci, w której przekazało, że zmarł o godzinie 02:30 w szpitalu MSWiA, po dzielnej walce z chorobą.

Piotr Machalica był wybitnym aktorem  filmowym i teatralnym. Był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a później z Och Teatrem czy Teatrem Polonia. Grał niezapomniane role w filmach takich jak „Dekalog IX”, „Dzień świra” czy „Jaga”.

Aktor  cieszył  się życiem. Jeszcze kilka miesięcy temu poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Aleksandrę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c