Nie żyje polski dziennikarz, pisarz i krytyk literacki. Miał 66 lat

W wieku 66 lat zmarł dziennikarz, pisarz i krytyk literacki, Piotr Bratkowski. O jego śmierci poinformowali najbliżsi. Współpracował między innymi z „Newsweekiem”, „Gazetą Wyborczą” czy „Rzeczpospolitą”. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

We wtorek odszedł znany i ceniony polski dziennikarz, Piotr Bratkowski. Informację o śmierci mężczyzny przekazała pogrążona w smutku rodzina. Pożegnali go też dziennikarze, publicyści, artyści. Piotr Bratkowski miał 66 lat.

„Dzisiaj rano odszedł od nas ukochany mąż, tata, dziadek i teść Piotr Bratkowski. Twoja dobroć, mądrość, uczciwość oraz niemierzalna inteligencja i błyskotliwość zostaną na zawsze w naszych sercach i głowach. Potrzebujemy czasu i spokoju, żeby poradzić sobie z tą stratą. Z góry dziękujemy za każdą ciepłą myśl i dobre słowo. Prosimy o niedzwonienie z kondolencjami. Będziemy informować o sprawach związanych z pogrzebem. Strasznie smutni: żona, synowie, wnuki.”

-napisano. Publicysta Wojciech Engelking napisał o nim „określenie krytyk literacki jest niewystarczające. Raczej- tak piszący o literaturze, że samo jego pisanie jest literaturą”. Wpis poświęcony dziennikarzowi opublikował także w mediach społecznościowych zespół T.Love. Muniek Staszczyk podkreślił, że był zarówno niezwykłym profesjonalistą, ale też dobrym kolegą, którego łączyła z muzykiem miłość do poezji i rock n’ rolla.

Piotr Bratkowski współpracował między innymi z „Gazetą Wyborczą” czy „Rzeczpospolitą”. W ostatnim czasie był szefem kultury i pisał dla „Newsweeka”. W latach 80-tych był felietonistą miesięcznika „Literatura”. W 1981 roku w drugoobiegowym wydawnictwie SOWA opublikował debiutancki tom wierszy „Uniwersytet”. Napisał też popularną wtedy powieść „Stan wojenny”.

Był też członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w 2010 roku został uhonorowany PIK-owym Laurem, czyli prestiżową nagrodą Polskiej Izby Książki. Pełnił także role jurora literackiej nagrody NIKE.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c