Nie żyje polski gitarzysta. Miał 43 lata

Nie żyje gitarzysta Dominik Jokiel. Był między innymi członkiem zespołu Turbo i Aion. Mężczyzna odszedł w środę, po ciężkiej chorobie. Miał zaledwie 43 lata. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W środę 18 maja w późnych godzinach wieczornych zmarł ceniony gitarzysta metalowy Dominik Jokiel. Współtworzył takie zespoły jak Turbo i Aion. I to właśnie one poinformowały jako pierwsze o śmierci swojego przyjaciela.

Gitarzysta zmarł w wieku zaledwie 43 lat. Jak przekazano, odszedł po ciężkiej chorobie w poznańskim szpitalu. Nie przekazano jednak szczegółów dotyczących problemów zdrowotnych z jakimi się zmagał.

Dominik Jokiel był gitarzystą i członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Karierę rozpoczął w 1996 roku wraz z działalnością w zespole Aion, który współtworzył razem z bratem Danielem. Grupa zakończyła swoją działalność w 2004 roku.

Natomiast w 2001 Dominik Jokiel dołączył do legendarnej polskiej grupy heavymetalowej Turbo, z którą nagrał trzy płyty. Gitarzysta opuścił skład w 2014 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.