Nie żyje polski ksiądz współpracujący z Telewizją Polską! Miał 57 lat

W niedzielę zmarł nagle ksiądz Leszek Surma, duchowny i dziennikarz TVP. Jego ciało znaleziono na plebanii. Nie jest znana przyczyna śmierci duchownego. 

Fot. Pixabay

W wieku zaledwie 57 lat zmarł nagle ksiądz Leszek Surma. Znaleziony został na plebanii w parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Przyczyny śmierci duchownego nie są póki co znane.

Leszek Surma był również dziennikarzem. Od wielu lat współpracował z Telewizją Polską i cieszył się dużą popularnością, prowadził wiele programów telewizyjnych o tematyce religijnej na antenie TVP 3 i telewizji ogólnopolskiej. Prze wiele lat był on też korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Wielokrotnie był nagradzany za swoją pracę.

Informacje o śmierci duchownego przekazała jako pierwsza stacja TVP3 Lublin:

„Nie żyje ks. Leszek Surma, dziennikarz TVP3 Lublin, komentator, reżyser, autor magazynu „Dziedzictwo”. Miał 57 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę w o godz. 11:00 w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, której był proboszczem. Następnie ciało spocznie na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c