Nie żyje polski mistrz w boksie! Zmarł na koronawirusa!

W wieku 90 lat zmarł mistrz Europy w boskie z 1953 roku i trzykrotny olimpijczyk, Henryk Kukier. Jak przekazała portalowi Onet jego córka, zmagał się z zakażeniem koronawirusem. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Henryk Kukier był swojego czasu jednym z największych gwiazd polskiego boksu. Uzyskał tytuł mistrza Europy w 1953 roku w Warszawie. Sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Po zakończeniu kariery był trenerem i działaczem sportowym, później słuch o nim zaginął.

Dziś w rozmowie z portalem Onet, jego córka przekazała, że były mistrz polski nie żyje. Zmarł w wieku 90 lat. Przez ostatnie dni zmagał się z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i to była przyczyna jego śmierci. Jak zaznaczyła, jeszcze wczoraj jego stan się poprawił.

Henryk Kukier walczył w wadze muszej. W 1955 roku wywalczył brązowy medal na mistrzostwach w Berlinie Zachodnim. W 1953, 1954, 1955, 1956, 1960 zdobył tytuł mistrza Polski, a w 1952 wicemistrza. W sumie stoczył 256 walk, z czego 234 wygrał. Został odznaczony między innymi Złotym Krzyżem Zasługi i otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Rekszy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c