Nie żyje były polski skoczek narciarski. Miał prawdopodobnie koronawirusa!

W wieku 81 lat zmarł Jacek Włodyga, polski były skoczek narciarski i konstruktor skoczni. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci były powikłania po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Nie żyje znany polski skoczek Jacek Włodyga. Miał 81 lat. Informacje o śmierci mężczyzny przekazał portal sportsinwinter.pl. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną jego zgonu było zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Jacek Włodyga w młodzieńczych latach był brązowym medalistą mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery zawodowej, zajął się projektowaniem skoczni narciarskich. Jego projektu są skocznie między innymi w Zakopanem i w Wiśle.

Sportowiec przez wiele lat był członkiem międzynarodowych władz narciarskich i sędzią międzynarodowym w tej dyscypliny. Był również starostą powiatu jeleniogórskiego. W 2018 roku otrzymał nagrodę Centrum im. Adama Smitha na najbardziej podziwianego starostę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c