Nie żyje wybitna polska aktorka. Miała 82 lata

W wieku 82 lat zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Znana z ról w „Czterej pancerni i pies” czy „Złotopolscy” artystka od kilku tygodni przebywała w szpitalu. Informację potwierdził w rozmowie z Onet ZASP. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk, legendarna polska aktorka. Kobieta zmarła wczoraj, w szpitalu, gdzie przebywała od kilku tygodni. Informację o śmierci potwierdził w rozmowie z Onetem Związek Artystów Scen Polskich. Dwa tygodnie temu zmarł jej mąż.

Na swoim koncie miała wielkie role teatralne, grała zarówno w filmach i serialach. Aktorka znana była z takich seriali jak „Czterej pancerni i pies”, „Złotopolscy”, „Miodowe lata” czy filmów „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy „Kogel Mogel”.

Krystyna Kołodziejczyk ukończyła Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi. Występowała między innymi w  Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie. W 2019 roku odznaczona została Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.