Nie żyje wybitny trener siatkarski. Pod jego wodzą Polska odnosiła ogromne sukcesy!

W wieku 92 lat zmarł były trener reprezentacji Polski, Benedykt Krysik. Był szkoleniowcem kadry narodowej kobiet w latach sześćdziesiątych. Miał 92 lata.

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 92 lat zmarł bardzo ceniony przez środowisko trener reprezentacji Polski kobiet. O jego śmierci poinformował Związek Piłki Siatkarskiej na Twitterze. Zmarł w Szwecji, w miejscowości Goeteborg.

 

Pod wpisem pojawiło się wiele wspomnień i zdjęć z trenerem Krysikiem. Wiele osób przekazało, że zapamięta go jako bardzo przyjaznego człowieka i niesamowitego trenera, pełnego zapału i profesjonalizmu.

Benedykt Krysik był szkoleniowcem polskiej drużyny kobiet w latach 1965-1970. Pod jego wodzą reprezentacja zdobyła wicemistrzostwo Europy w 1967 roku. W 1968 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku zdobyła brązowy medal. W latach siedemdziesiątych Krysik objął stanowisko trenera Górnika Kazimierz i Kolejarza Katowice. Następnie wyjechał do Holandii, gdzie pracował też jako selekcjoner reprezentacji. W 1984 roku zamieszkał w Szwecji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c