Nie żyje znany dziennikarz. Był współautorem wielu programów motoryzacyjnych!

W wieku 73 lat zmarł dziennikarz Aleksander Żyzny. Przez wiele lat pracował w Programie I Polskiego Radia. Był także współautorem wielu programów o tematyce motoryzacyjnej w Telewizji Polskiej. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W wieku 73 lat zmarł popularny dziennikarz, Aleksander Żyzny. Jego pasją była przede wszystkim motoryzacja, o której opowiadał w mediach. Przez ponad 30 lat pracował w „Radiu kierowców” w Programie I Polskiego Radia. Był także współautorem wielu programów o tej tematyce w na antenie Telewizji Polskiej.

Informację na temat śmierci mężczyzny przekazała jego rodzina. Pogrzeb dziennikarza odbędzie się jutro w Okuniewie, koło Sulejówka.

Aleksander Żyzny od 1983 roku należał do Auto Klubu Dziennikarzy Polskich, w latach 90tych był wiceprezesem, a od 2002 roku prezesem tego klubu. Pełnił także funkcję redaktora naczelnego pisma „Motor” oraz współtworzył dwutygodnik „Auto Kram”. Dwukrotnie wygrał konkurs dziennikarski SDP „Złote Koło”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c