Nie żyje znany pisarz i publicysta

W wieku 90 lat zmarł Aleksander Rowiński, znany pisarz i publicysta. Był nazywany współtwórcą polskiej szkoły reportażu. To on był pomysłodawcą i współredaktorem popularnej serii „Ekspres reporterów”.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Lech Rowiński, syn wybitnego polskiego publicysty i pisarza Aleksandra Rowińskiego przekazał, że w wieku 90 lat zmarł jego ojciec. Mężczyzna odszedł 20 listopada w Inowrocławiu, gdzie mieszkał.

Aleksander Rowiński był uznawany na współtwórce polskiej szkoły reportażu. To z jego inicjatywy powstała popularna seria książek „Ekspres reporterów”, której był również współredaktorem. W latach 80 pracował jako redaktor naczelny pisma „Przegląd Tygodniowy”. Następnie podjął współpracę z Telewizją Polską.

Pisał także książki, za które wielokrotnie był nagradzany. Napisał między innymi „Świat się kończy” czy „Cofnij wskazówkę zegara”. Rowiński był również członkiem Klubu Krzywego Koła, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Związku Literatów Polskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c