Niebezpieczna roślina na Ursusie? Uważajcie w tych okolicach

Na ulicy Bodychy na warszawskim Ursusie nasz Czytelnik Filip zauważył roślinę przypominającą barszcz Sosnowskiego. Niezwłocznie na zgłoszenie odpowiedziała Straż Miejska.

Fot. Czytelnik Filip

Jak informuje Jerzy Jabraszko z biura prasowego stołecznej Straży Miejskiej strażnicy zabezpieczyli roślinę oraz poinformowali o tym fakcie zarządce terenu.

Zagrożenie:

„Zawarte w wodnistym soku oraz w wydzielinie włosków gruczołowych furanokumaryny stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi. Związki te w kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego, w szczególności ultrafioletowego, powodują oparzenia (fotodermatozę) II i III stopnia. Objawy pojawiają się przy naświetleniu promieniowaniem ultrafioletowym już po kilkunastu minutach od kontaktu, przy czym największa wrażliwość i natężenie pojawiania się objawów następuje w ciągu od 30 minut do 2 godzin od kontaktu z rośliną.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c