Niebezpieczni ludzie poszukiwani. Chodzi o napad przy metrze, wyciągnięto nóż

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą dochodzenie w sprawie gróźb karalnych kierowanych wobec pokrzywdzonych w dniu 15 marca 2021 roku w Warszawie przy Al. Niepodległości 71A. Na podstawie zeznań świadków policyjni technicy kryminalistyki stworzyli portrety pamięciowe osób podejrzanych.

Fot. Policja

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez dwóch mężczyzn przy stacji Metra Wierzbno. Byli oni w towarzystwie kobiety. Początkowo jeden z mężczyzn krzyczał do pokrzywdzonych, używając słów wulgarnych. Następnie zaczął szarpać się z jednym z pokrzywdzonych, widząc to drugi sprawca, dołączył i zaatakował drugiego pokrzywdzonego. Kolejno jeden ze sprawców wyciągnął nóż, którym kierował groźby karalne w kierunku pokrzywdzonych, mówiąc, że ich zabije, a po tym osoby oddaliły się w nieustalonym kierunku.

Na podstawie zeznań jednego ze świadków policyjny biegły w zakresie antroposkopii ze stołecznego laboratorium kryminalistyki sporządził dwa portrety pamięciowe. Jeden z wizerunkiem sprawcy i drugi z wizerunkiem kobiety, która miała towarzyszyć obu napastnikom.

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny oraz towarzyszącej mu kobiety lub miejsca ich pobytu, proszony jest o kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 52 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adresy mailowe: [email protected] lub [email protected]

Autor: podkom. Robert Koniuszy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c