Niedługo ruszy budowa kładki pod Łazienkowskim

Ratusz wyłonił wykonawcę kładki pod mostem Łazienkowskim. Przetarg wygrało konsorcjum firm WPM Mosty Sp. z o.o., Budownictwo Sp. k. i Intop Warszawa – poinformowała stołeczna Gazeta.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

17 września radni zadecydowali o budowie kładki przeznaczyli na ten cel 16 mln zł. Po wyłonieniu wykonawcy już jutro nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą. Można więc przewidywać, że prace rozpoczną się niedługo później.

„Na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim. Pieniędzy wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki. W II etapie planowana jest budowa dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim i połączenie z planowaną drogą dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych.” – pisał Zarząd Dróg Miejskich na swoim profilu na Facebooku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c