Niedziele handlowe w 2021 roku. Kiedy wypadają?

Jak wynika z ustawy ograniczającej handel, w Polsce od 2020 roku mamy mieć łącznie 7 niedzieli handlowych. W tym roku zdarzył się jednak wyjątek i niedziel handlowych jest 8, ze względu na dodatkową 6 grudnia. 

Fot. Shutterstock

Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od 2018 roku, wtedy sklepy otwarte były w dwie niedziele w miesiącu- pierwszą i ostatnią. Następnie od 2019 roku była to tylko jedna, ostatnia niedziela w każdym miesiącu. Od 2020 w sumie niedziel handlowych miało być 7.

Jednak w tym roku ze względu na pandemię, prezydent podpisał nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w której był zapis dotyczący dodatkowej niedzieli handlowej, 6 grudnia. W związku z tym wczoraj sklepy i galerie handlowe były otwarte dla klientów.

Wiadomo już też jak będą wyglądać niedziele handlowe w przyszłym roku. Siedem niedziel handlowych wypada na 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia i 19 grudnia. W pozostałe dni sklepy pozostaną zamknięte. Również nieczynne będą w święta i dni ustawowo wolne od pracy, wypadające w inne dni niż niedziela. Przypominamy również, że w Wigilię i przed pierwszym dniem Wielkanocy, sklepy są otwarte jedynie do godziny 14:00.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c