Niedzielski: „Część z nas już zawsze będzie używała maseczek. Czy wrócimy do czasów sprzed pandemii? Nie wrócimy. Nigdy”

„Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem” – mówił Adam Niedzielski w TVN24.

Fot. Piotr Molecki/East News.

Minister wyjaśnił, że nie jest to ostatnia pandemia i należy oswajać się z tą myślą. Według szefa resortu zdrowia dzisiejsze pokolenie 40- i 50-latków będzie żyło do końca życia w stanie zagrożenia epidemicznego. Wyjaśnił, że patogenów będzie więcej i będą coraz bardziej niebezpieczne.

Zarówno według ministra zdrowia, jak i specjalistów szczyt trzeciej fali przypadnie na okres okołoświąteczny. Na razie dalsze kroki  obostrzenia nie są znane, ale decyzja zapadnie po świętach około środy lub czwartku. Minister przyznał jednak, że nie jest zwolennikiem dalszych obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c