Niedzielski o obecnej sytuacji pandemicznej: „Stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej”

Trwa konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski przekazał, że dziś padł rekord jeśli chodzi o liczbę przypadków- ponad 30 tysięcy. Jak zaznaczył, wkrótce może czekać nas nawet 50 tysięcy zakażeń dziennie. A to stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Ostatniej doby odnotowano aż 30 586 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak poinformował dziś na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia, Omikron stanowi ponad 20 procent wszystkich infekcji. Oznacza to, że piąta fala pandemii jest już faktem i rozwija się coraz szybciej.

Niewykluczone, że już wkrótce pojawi się nawet 50 tysięcy nowych przypadków. Niedzielski wskazał, że taka sytuacja oznaczać może ogromne ryzyko wydolności dla systemu służby zdrowia. Wyjaśnił, że Polski system opieki zdrowotnej jest w stanie obsłużyć 40 tysięcy chorych na COVID.

W tej chwili  jest mniej więcej 30-31 tysięcy łóżek do dyspozycji w systemie covidowym. Szef resortu podkreślił, że dynamicznie rośnie też liczba zleceń, które są wykonywane w POZ na kolejne badania. Ta liczba z tygodnia na tydzień powiększyła się z 40 aż do ponad 60 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.