Nielegalne piaskowanie konstrukcji stalowych na Mazowszu!

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował o nielegalnej akcji piaskowania w Płocku. Odpady były składowane bez zabezpieczenia. Teraz właścicielowi firmy grozi kara grzywna. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, w dniu 10.01.2022 roku do Delegatury w Płocku wpłynęło zgłoszenie wniosku o podjęcie interwencji w związku z uciążliwością środowiskową polegającą na piaskowaniu dużych konstrukcji stalowych na wolnym powietrzu.

Na miejscu kontrola inspektorów potwierdziła, że prace odbywały się w warunkach niezgodnych z przepisami o ochronie środowiska. Jak się okazało, aż 3/4 działki były pokryte ścierniwem, czyli odpadem w wyniku piaskowania. Potwierdzono także dużą ilość odpadów na otwartej powierzchni bez żadnego zabezpieczenia.

Kontrola odbyła się na podstawie art. 10b ust. 2 ustawy o IOŚ. Wiadomo, że teraz właścicielowi firmy grozi kara grzywny. Nie jest jednak póki co znana jej kwota. Sprawa jest wciąż w toku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.