Nielegalne spalanie odpadów w województwie!

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska otrzymał zgłoszenie, że w gminie Regimin w powiecie ciechanowskim dochodzi do nielegalnego spalania odpadów na terenie zakładu stolarskiego. Sytuację natychmiast skontrolowano.

Fot. Warszawa w Pigułce

W miejscowości Lekowo na terenie gminy Regimin w powiecie ciechanowskim na terenie zakładu stolarskiego spalano odpady. Zgłoszenie wpłynęło do WIOŚ w Warszawie anonimowo. Inspektorzy natychmiast zajęli się sprawą, na podstawie art 10 b ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska.

Na miejscu podjęto obserwację oraz przeprowadzono oględziny, następnie przesłuchano prowadzącego działalność gospodarczą we wskazanym miejscu. Jak się okazało, w dwóch miejscach spalono około 7-10 sztuk pojemników z tworzyw sztucznych oraz około 3-4 sztuki drzwi pochodzących z remontów.

Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do winy. Zobowiązał się także do natychmiastowego zaprzestania spalania odpadów. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.